Select a category Close

Зв’яжіться з нами

Ми надамо вам статистику про кількість потрібних вам розробників в Польщі, Румунії, Україні та їхні середні зарплати. Під час спілкування ми також обговоримо очікувані терміни найму і дамо рекомендації з приводу закупівлі обладнання, юридичних вимог, платіжних відомостей і розрахунку заробітної плати програмістів.


Тенденції і перспективи розвитку IT-аутсорсингу в Україні та світі

5 травня 2022
8 хв

Світова економіка знову зазнає глобальних потрясінь. Попередні оцінювання, зроблені Світовим банком у січні 2022 року, і раніше прогнозували уповільнення зростання з 5,5 % до 4,1 % у 2022 та 3,2 % у 2023 роках, посилаючись на нові загрози від штамів COVID-19, зростання інфляції та нерівність доходів. Війна в Україні внесла чималі корективи до цього прогнозу, змусивши організацію переоцінити глобальні перспективи. Ситуація, що склалася, стає викликом для зростання технологічних компаній і глобального IT-аутсорсингу. Саме тому у цій статті я розгляну тенденції аутсорсингу в Україні та світі і поділюся ефективними способами взаємодії з активно зростаючими ІТ-ринками.

 

Темпи зростання IT-аутсорсингу у світі

 

it outsourcing market - Alcor BPO

 

Сфера IT стає життєво необхідною для бізнесів, та битва за талановитих співробітників виходить на новий рівень.

 

Переживши роки глобальної пандемії, сектор високих технологій і далі зростає, і найближчим часом його позиції у світовій економіці стануть ще міцнішими. Згідно з прогнозом Gartner, обсяг коштів, глобально витрачених на IT у 2022 р., зросте на 5,5 % і досягне суми 4,5 трлн дол.

 

Джон Девід Лавлок, віцепрезидент Gartner, виділяє ініціативи в галузі цифрових технологій як головний стратегічний бізнес-пріоритет для компаній. «Вони роблять інфраструктуру стійкою і пристосовують дедалі складнішу гібридну роботу для співробітників у 2022 році» — зазначає він. Згідно з глобальним дослідженням IBM, 60 % організацій збільшили інвестиції в цифрові технології через COVID-19. Як наслідок зростає й ринок аутсорсингу в IT — за оцінюванням Statista, дохід у цьому сегменті сягне 393 850,0 млн доларів США, а сукупний середньорічний темп зростання (CAGR 2022–2026) складе 8,80 %. Основними регіонами для аутсорсингу, як і раніше, залишаються Індія, Китай, Бразилія та країни Східної Європи, серед яких, донедавна, особливо виділялися Румунія, Польща, Білорусь та Україна. І, незважаючи на те, що війна значно вплинулав на бізнес-процеси у країні, останні тренди аутсорсингу в Україні подають надію – українські компанії здебільшого повністю відновили свою діяльність і продовжують роботу.

 

Майбутнє ІТ-аутсорсингу. Основні тенденції

 

Робота без кордонів

 

Розвиток віддаленої роботи значною мірою сприяє зростанню аутсорсингу. Якщо раніше компанії були проти найму віддаленої команди за кордоном, то тепер, коли навіть внутрішні співробітники працюють віддалено, вони з більшою ймовірністю будуть зацікавлені в залученні талановитих розробників з інших країн.

 

Глобальна конкуренція за розробників

 

За даними Korn Ferry, до 2030 року понад 85 мільйонів робочих місць у всьому світі можуть залишитися вакантними через брак кваліфікованих кадрів. Це майже 8,5 трлн доларів потенційних збитків через неможливість швидкого зростання. IT-фахівці, які мають досвід роботи з хмарними обчисленнями, машинним навчанням та програмним забезпеченням, і раніше були потрібні в технологічних компаніях, але зараз ці навички необхідні практично в кожній компанії, що створює велику конкуренцію в боротьбі за кадри. 

 

Кращі співробітники вибирають компанії з високою організаційною культурою

 

В умовах конкурентного ринку талановиті співробітники вважають за краще працювати на своїх умовах, і приділяють більше уваги цінностям компанії та корпоративній етиці: як внутрішній, так і зовнішній. Так, за дослідженням IBM майже 30% фахівців змінили компанію у 2021 році, більше половини з них зазначили головною причиною переходу на брак гнучкості компанії, третина ж опитаних вказали, що хотіли працювати в компанії, яка більше відповідає їхнім цінностям.

 

Перехід на R&D центри

 

Все більше технологічних компаній віддають перевагу відкриттю власних центрів, розглядаючи цей варіант співпраці як більш привабливий, порівнюючи з традиційним аутсорсингом. Переваги R&D є очевидні — власний центр розробки, надає доступ до великого резерву талантів, можливість будувати свою корпоративну культуру в команді та повністю контролювати внутрішні робочі процеси. Крім того, забезпечення R&D-команди виявляється дешевшим за утримання розробників на аутсорсі.

 

 

Підвищений попит на програмістів зі Східної Європи

 

Східна Європа вже стала популярним напрямом в IT-аутсорсингу і привертає дедалі більше уваги з боку компаній у всьому світі привабливими цінами на послуги розробників, якісною технічною освітою та великою кількістю талантів. Загальна кількість розробників у цьому регіоні — понад 1 млн. осіб. Середньорічна зарплата розробника в Польщі — $66 645, в Україні$15 846, зарплата такого ж фахівця в США становить $110,599.

 

Фахівці цього регіону працюють у провідних світових компаніях, як-от Google, Microsoft, Amazon тощо. Більш того, зі збільшенням кількості успішних стартапів, Східна Європа не тільки закріплює своє місце в топі IT-аутсорсингу, але, ймовірно, найближчими роками претендує на велику частку ринку продуктового IT.

 

кількість розробників - Alcor BPO

 

Розвиток IT-аутсорсингу в Україні, Польщі та Румунії

 

Уже понад 10 років країни Східної Європи виправдовують довіру міжнародних клієнтів та демонструютьє високу компетентність у розробленні програмного забезпечення. Зокрема, у 2017 році “Outsourcing Journal” назвав Україну країною № 1 з ІТ-аутсорсингу в Центральній та Східній Європі.

 

Офіси з розробки у цих країнах відкрили Apple, Google, Motorola, Samsung, Huawei, Siemens, Intel, BigCommerce та ще приблизно 100 компаній зі списку Fortune 500. Експорт комп’ютерних послуг з України збільшується в середньому на 27 % щорічно та є однією з найменш постраждалих від війни галузей. Основними замовниками Польщі, України та Румунії є США, Великобританія та Німеччина. Перспективи розвитку IT-аутсорсингу в Україні залишаються сприятливими навіть у воєнний час — завдяки своєчасному антикризовому плануванню IT-компаніям здебільшого вдалося адаптуватися до нових умов роботи. 

 

То що ж робить розробників із цих країн перспективними партнерами для західних замовників?

 

Рівень освіти та компетенцій

 

Україна: 

 

Згідно з рейтингом Good Country Index Україна займає 1-е місце у світі за вкладом у науку та технології. У рейтингу країн світу за індексом освіти країна посідає 47 місце й має високу репутацію як у фундаментальних дослідженнях, так і в прикладних галузях. Державні університети України співпрацюють із місцевими ІТ-кластерами, які актуалізують навчальну програму технічних факультетів. Навички, здобуті в університеті, дозволяють українським випускникам швидко пристосовуватися до мінливих тенденцій IT-ринку.Понад 250 000 технічних фахівців уже залучено до розроблення програмного забезпечення в Україні. Згідно зі щорічним опитуванням DOU найпопулярнішою мовою програмування серед українських розробників є JavaScript(18,8 %) за нею слідують C#(14,7 %), Java (14,3 %), Python (11,2 %) та PHP (106 %).

 

освіта - Alcor BPO

 

Польща:

 

Індекс освіти у Польщі становить 0.869 що забезпечує країні 23 місце в рейтингу. Країна має у своєму розпорядженні пул із 400 000 технічних талантів. Більшість розробників у Польщі — програмісти (57 %), значна частина — QA-фахівці (15 %). Популярні мови програмування — SQL та JavaScript. На локальному ринку переважають middle-фахівці (42 %).

 

Румунія:

 

Щороку випускають понад 10 000 нових розробників програмного забезпечення, збагачуючи кадровий резерв. У країні 139 000 талановитих розробників. Рівень освіти досить високий — країна займає 58 місце з індексом 0.765. Серед мов програмування популярні JavaScript та Java.

 

Низькі витрати

 

Український ринок має фінансові переваги. Гнучкі моделі співпраці та оподаткування дають змогу найняти співробітника з 5% податковою ставкою. У Румунії податкова ставка становить 16%, у Польщі — від 11 до 19%. Крім того, зарплати місцевих розробників у кілька разів нижчі, ніж у США та Західній Європі. Для деяких компаній, наприклад People.ai, саме рівень зарплат став вирішальним чинником при виборі локації для офшорингу. Також слід зважити на низькі витрати на інтернет і оренду нерухомості, які також формують кінцеву вартість послуг.

 

Культурні подібності та географічна близькість

 

Країни східної Європи близькі до західної культури, що полегшує спілкування та допомагає в побудові ділових відносин. Україна входить до топ-50 рейтингу країн та регіонів за рівнем володіння англійською мовою EF EPI. У цьому ж рейтингу Румунія та Польща посідають 15 та 16 місце. У розробників із цих країн превалює продуктове мислення, гнучкість, орієнтація на результат та здатність швидко вчитися. Різниця в часі з європейськими містами становить приблизно 2 години, а переліт в Україну займає лише 2–3 години.

 

Аутсорсинг в Україні: тенденції

 

В Україні є багато інвестиційних переваг для розвитку бізнесу. Країна має достатню кількість технічних талантів, а технологічне середовище, що розвивається, надає широкі можливості для ведення бізнесу. Уряд країни зацікавлений у розвитку технологічної галузі та постійно покращує економічний клімат для іноземних компаній. Якщо ви шукаєте локацію для відкриття власного R&D центру в східній Європі, то Україна може стати для вас найкращим рішенням. Дізнайтесь більше про успішний досвід наших клієнтів.

 

IT-аутсорсинг VS R&D-центр

 

R&D-центри — порівняно нова, але перспективна тенденція аутсорсингу в Україні. Останнім часом дедалі більше технологічних компаній віддають перевагу відкриття власних центрів розробки в Україні. Традиційні моделі аутсорсингу та аутстафінгу поступаються цій моделі, яка на тлі збільшення конкуренції за кваліфікованих співробітників має низку очевидних переваг, а саме:

 

Тенденції і перспективи розвитку IT-аутсорсингу в Україні та світі - Alcor BPO

 

Найкращі фахівці у вашому офісі

 

Можливість встановити прямі взаємини з розробниками дає змогу зміцнити довгострокові відносини з найбільш талановитими з них. А різні бонусні системи та навчання можуть мотивувати вашу команду працювати ще краще. У той час, як у традиційній аутсорсинговій моделі це буде зайвою тратою зусиль, оскільки замовник часто проводить ротації розробників на проєктах для розподілу ресурсів.

 

Власна команда розробників

 

Команда R&D складається із співробітників, які працюють на постійній основі повний робочий день. Це забезпечує високу залученість у розроблення продукту, оскільки IT-фахівці бачать безпосередні результати своєї роботи, зростають разом із вашою компанією та прагнуть взаємного успіху. Якщо ж ви працюєте з аутсорсинговим агентством, розробники завжди розглядатимуть як свого основного роботодавця не вас, а компанію-провайдера, що може створити несподівані труднощі в управлінні та робочому регламенті.

 

Дешевше, ніж взаємини з аутсорсинг-провайдерами

 

Відкриваючи свій R&D-центр в Україні, компанії можуть орієнтуватися на ціноутворення національного ринку, водночас ціни на послуги аутсорсингових компаній можуть бути прив’язані до міжнародного ринку. Із цим часто стикаються компанії, яким не знайомі реалії українського аутсорсингу – вартість може відрізнятись у 2–3 рази. Крім того, часто, через непрозорість ціноутворення, провайдери можуть включити у вартість послуг додаткові витрати, перекладаючи власні ризики на плечі замовника. Маючи власний центр розробки, ви особисто можете контролювати витрати на його забезпечення та розподіляти винагороду співробітників на свій розсуд.

 

 

Аутсорсинг бізнес-процесів в Alcor

 

Alcor — одна з небагатьох українських сервісних компаній, яка надає повний спектр послуг із супроводу бізнес-процесів в Україні та Східній Європі. Ми спеціалізуємося на IT-рекрутингу, також займаємося пошуком офісу, вирішенням бухгалтерських та юридичних питань. Наша команда вже допомогла багатьом технологічним компаніям відкрити свої R&D-офіси в Україні та надала їм безперебійний операційний супровід.

 

Наші ресерчери вивчають ринок, формують профіль потрібного кандидата, використовують певні спільноти, а наші ІТ-рекрутери — досвідчені перемовники та HR-фахівці. Ми знаємо, як подати пропозицію роботодавця та зацікавити кандидатів вакансією у вашій компанії.

 

У нас є власна унікальна база даних, яка базується на нашому повсякденному спілкуванні з розробниками. У ній є інформація про особистісні якості кандидатів, їхні релевантні переваги в роботі, очікування та вимоги, завдяки чому наш пошук IT-фахівців є надзвичайно точним.

 

Ми допомагаємо залучити найкращих розробників програмного забезпечення в Україні, Польщі та Румунії, а також просунути ваш бренд роботодавця.

 

Ми віримо, що успіх бізнесу залежить від довіри та гарантуємо якість та своєчасність наших послуг. Ми також можемо запевнити вас у прозорості нашого ціноутворення, оскільки ви платите лише за ті послуги, якими користуєтеся (без жодних прихованих комісій).

 

 

Висновки

 

У найближчі роки глобальний ринок аутсорсингу в ІТ розвиватиметься й надалі. Щоби виграти в технологічних перегонах, бізнесу доведеться наймати більше досвідчених розробників, але глобальний дефіцит фахівців лише посилить конкуренцію компаній за найкращих програмістів. Їх можна знайти у Східній Європі, яка останнім часом ставить тренди в аутсорсингу (Україна, Польща, Румунія, Чехія тощо). Незважаючи на складні часи, майбутнє IT-аутсорсингу в Україні має впевнені перспективи — сфера високих технологій залишається однією з найменш постраждалих галузей української економіки, країна має значну кількість технічних талантів, а уряд постійно покращує економічний клімат для іноземних компаній. Втім, пул технічних фахівців Східної Європи є чудовою альтернативою під час війни. Зв’яжіться з нами сьогодні, і ми забезпечимо необхідне зростання вашого бізнесу з командою найкращих IT-фахівців у східноєвропейському регіоні.

5/5 - (1 vote)

Зв’яжіться з нами

Ми надамо вам статистику про кількість потрібних вам розробників в Польщі, Румунії, Україні та їхні середні зарплати. Під час спілкування ми також обговоримо очікувані терміни найму і дамо рекомендації з приводу закупівлі обладнання, юридичних вимог, платіжних відомостей і розрахунку заробітної плати програмістів.


Нові статті:

Популярні статті:

Схожі статті:

Have a question?